Loading…

Naprawa i Serwis Spycharek Warszawa

Naprawa Spycharki na Budowie - Mechanik Mobilny
Kontakt

Prezentacja Komatsu D61PXIKomatsu Poland w połowie 2017 roku wprowadziło na polski rynek maszyny iMC (intelligent Machine Control). Spycharki oraz koparki Inteligentne Komatsu są to maszyny wyposażone w fabrycznie zainstalowany oraz skalibrowany i zwymiarowany tachimetrem system 3D GNSS. W spycharkach iMC Komatsu integracja systemu 3D z maszyną to jedno, a rozwiązanie bezmasztowe i możliwość pracy w automacie począwszy od spychania zgrubnego do końcowej niwelacji terenu to drugie. Kolejna sprawa to fabryczne sprzężenie hydrauliki z systemem 3D, dzięki czemu powierzchnia wykonana przez tę maszynę jest równa i gładka. Co jeszcze odróżnia spycharkowy system Komatsu od tradycyjnego systemu zewnętrznego? – Fakt możliwości pracy w trybie automatycznym od samego początku. Spycharki Inteligentne Komatsu mogą pracować w „automacie” nawet w sytuacji, kiedy materiału do wybrania jest bardzo dużo. Jak to działa? Spycharka iMC Komatsu pracując w trybie automatycznym zbiera maksymalnie dużą ilość materiału. W momencie kiedy na lemieszu jest już go zbyt dużo i występuje ryzyko poślizgu gąsienic, lemiesz sam unosi się do góry. Natomiast kiedy jego obciążenie się zmniejszy wraca on spowrotem na zadaną wysokość projektową. Dzięki temu wymagana jest mniejsza ilość przejazdów, co przekłada się w sposób znaczący na oszczędność czasu oraz paliwa. Kolejna sprawa to fakt, że w spycharce Inteligentnej Komatsu operator ma całkowicie nieograniczoną widoczność. Osiągnięto to przez to, że w maszynach Komatsu D51i oraz D61i jest skośny nos spycharki, nie ma masztów, a wyświetlacz systemowy jest umiejscowiony tak, aby nie przysłaniał on ani jednego cm powierzchni roboczej. Antena GNSS na dachu oraz brak wiszących kabli to również pewność, że ważne elementy systemu nie zostaną uszkodzone ani skradzione. Warto jeszcze wspomnieć, że za sprawą czujników w cylindrach oraz czujnikowi inercyjnemu IMU zamontowanemu w korpusie maszyny spycharka Inteligentna Komatsu może pracować z najwyższą dokładnością również podczas prac na dużych spadkach, np. na łącznicach.

Pisząc o maszynach Inteligentnych Komatsu należy pamiętać, że japońska marka jest całkowitym pionierem tej technologii na świecie i ma już blisko 5 – letnie doświadczenie w produkcji oraz wdrażaniu tych maszyn w Europie. Warto jeszcze dodać, że maszyny iMC Komatsu mogą pracować ze wszystkimi dostępnymi na rynku stacjami bazowymi oraz mogą korzystać z rozwiązania internetowych poprawek VRS (bez konieczności używania stacji bazowej). Warto jeszcze wspomnieć że, Inżynierowie iMC Komatsu za pomocą zdalnego pulpitu w każdym momencie mogą połączyć się z wyświetlaczem systemowym na maszynie i udzielić pomocy operatorowi z biura, co w ponad 90 procentach eliminuje konieczność dojazdu serwisu na budowę.

Youtube Naprawa Maszyn Budowlanych – Naprawa Spycharek oraz Naprawy sprzętu budowlanego, Serwis Spycharek na Budowie, MOBILNY SERWIS, MASZYN BUDOWLANYCH, KOPAREK, WÓZKI WIDŁOWE MAZOWIECKIE

Dodaj komentarz

Zadzwoń!