Loading…

Naprawa i Serwis Spycharek Warszawa

Naprawa Spycharki na Budowie - Mechanik Mobilny
Kontakt

Poradnik – jak rozebrać skrzynie biegów od ciągnika JUMZ.

Youtube Naprawa Maszyn Budowlanych – Naprawa Spycharek oraz Naprawy sprzętu budowlanego, Serwis Spycharek na Budowie, MOBILNY SERWIS, MASZYN BUDOWLANYCH, KOPAREK, WÓZKI WIDŁOWE MAZOWIECKIE

16 thoughts on “Poradnik – jak rozebrać skrzynie biegów od ciągnika JUMZ.

 1. Jak ktoś naprawia, to warto zwrócić uwagę jaką ma się wersję. Między 6AM, a 6KM jest różnica w jakiś 25-30% części skrzyni biegow. Warto korzystać z odpowiedniego katalogu. Czasami różnica to np. 3mm coś krótsze, można pomyśleć, że to źle wykonana część, a to poprostu od innego modelu.

 2. Mam taki z 88 roku i fakt ciężko było na 5 biegu trafić w drogę ale po założeniu orbitrola można na całym gazie jedną ręką kierować . Niestety już nie chce palić bo ma przedmuchy i trzeba robić silniczek:(

 3. В стакані верхньго валу повинно стояти розпірне кільце, що впирається в штопорне кільце, таким чином підшипник з канавкою впирається в розпірне кільце і вал при нагрузці не йде вперед і немає вою.
  Можна в стакані проточити ширшу канавку і поставити додаткове штопорне кільце і внього буде впиратись підшипник з канавкою.
  Така конструкція не дась їти верхньому валу при роботі.
  Хай щастить пану. Вітання з України. Маю два Jumz 6, можу пуідказати при потребі як модернізувати трансмісію і коробку, щоб трактор довше служив.

 4. tez to robierałem wszystko prawidłowo to ta skrzynie rozbiera sie od samego tyłu do przodu te łozyska to szukac w parczewie ja je dostałem oryginalne i z kołami zembatymi tez nie ma problemu gumy tez maja spoko bo rozbierałem po 2 latach teraz bo mam problem ze sprzegłem łamie tarcze i wałki wymieniałem. tak to ciagniki mocne 4×4 turbo inerkuler mam zrobiony robi 40HA i nie chce sie poddawac zabardzo

 5. Dzień dobry, własnie trafiłem na Pana filmik, mam pytanie/prośbę jeśli ciągnik jeszcze nie skręcony proszę omówić sprzęgło, co do czego jest. Mama problem z 2 stopniem, nie włącza się wałek (zgrzyty) na wyłączonym silniku mogę go załączyć, ale w momencie odpalania rozrusznik napędza podpiętą maszynę :-/ . jak się je reguluje? z innego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=G0N-7dL7SYc mam już pewną podpowiedz. Tam w filmiku 1:30 facet opowiada o dodatkowej dźwigni do załączania 2 stopnia, czy ona działa?
  Z góry dziękuję za pomoc

 6. Mam jumzy 3 sztuki. Raczej ojciec. W latach 80 i 90 XX wieku główny traktor w gospodarstwie. Mniejszy to t25. Koparka i dwa były używane do pola . Teraz wszystko stoi . Jeden rozebrany na czynniki pierwsze. Silnik i skrzynia z mostem. Skrzynia biegów i tylny most jedna obudowa. Taki prosty traktor. Miłe wspomnienia .

Dodaj komentarz

Zadzwoń!