Loading…

Naprawa i Serwis Spycharek Warszawa

Naprawa Spycharki na Budowie - Mechanik Mobilny
Kontakt

Mini koparka JCB naprawa, cięcie plazmą, spawanie tig.Kontakt: lucjantopidrut@gmail.com

Praktyczne wykorzystanie przecinarki plazmowej i spawarki tig DC do naprawy minikoparki JCB. Koparka w ramieniu straciła tuleję wraz z kawałkiem blachy trzeba było odtworzyć ten brakujący fragment.

Do cięcia użyłem przecinarki plazmowej jednofazowej o prądzie maksymalnym 40 amperów. Przecinarka jest wyposarzona w palnik Trafimet S45 który ma system zapalania łuku z cofającą się elektrodą. Moja sztuka jest uszkodzona bo nie pali się łuk pilotujący i trzeba odpalać blisko materiału a zbyt wolne cięcie powoduje zerwanie łuku. Nie mniej jednak nawet w takim stanie da się nią w miarę poprawnie pracować.

https://www.ceneo.pl/2394704#cid=36311&crid=316274&pid=21026 – Link afiliacyjny do przecinarki plazmowej takiej jak na filmie – trzeba patrzeć i pytać sprzedawce czy przecinarka jest wyposażona w palnik Trafimet jest on znacznie lepszy niż chińskie. Moja przecinarka plazmowa ma 10 lat i teraz jest chyba nowy model właśnie z tym palnikiem chińskim.

https://www.ceneo.pl/17471440#cid=36311&crid=316378&pid=21026 – Link afiliacyjny do przecinarki plazmowej wyposażonej w palnik Trafimet.

Muzyka z prawami autorskimi:

Twin Musicom: Dance, Don’t Delay – na licencji Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Źródło: http://www.twinmusicom.org/song/303/dance-dont-delay
Wykonawca: http://www.twinmusicom.org

Youtube Naprawa Maszyn Budowlanych – Naprawa Spycharek oraz Naprawy sprzętu budowlanego, Serwis Spycharek na Budowie, MOBILNY SERWIS, MASZYN BUDOWLANYCH, KOPAREK, WÓZKI WIDŁOWE MAZOWIECKIE

40 thoughts on “Mini koparka JCB naprawa, cięcie plazmą, spawanie tig.

  1. Рад видеть тебя здесь! Не стесняйтесь комментировать. Смотрите также другие мои фильмы! Хорошего дня!

  2. Ja tam nie dowiedziałem się niczego, czego bym już nie wiedział: tę robotę zrobił prawdziwy mistrz nad mistrze!!!
    A te ślimaki to nie powinny wyhaczyć mandatu, czy coś…? Zamiast biernie je filmować należało wezwać jakieś służby. To śmierdzi współudziałem… ;)))

  3. Kilka błędów technicznych. Cięcie najlepiej cyrklem, nawet bez koła, na dystans. Ciąć należy palnikiem lekko odchylonym od kierunku Cięcia w tedy szlaka jest mniejsza, a przy sprawnej ręce tylko do skrobnięcia skrobakiem. Samo spawanie też nie powinno być jednokierunkowo i na raz. Zbyt wysokie naprężenia. Materiał spawanie nie ma wytrzymałości blachy walcowaniej dlatego należy zastosować, a jesli jest miejsce i możliwość stosować nakładkę wzmacniającą, a jak nie, przekuć na gorąco 2 mm nadlew lica. Blachy powinno być tak zukosowane by wykonać przetop na wskroś. Przy montażu należystosować przekładki, okładać wałki blaszkami tak by na ciasno zmontować, a po spawaniu muc je wyrwać i rozmontować. Na razie tyle uwag. Metoda TIG daje dobry i pewny wtop, ale mocno i długo nagrzewa materiał, dodatkowo osłabiając właściwości wytrzymałości materiał rodzimego. Mnie też w trafimecie poszła sprężyna wypychająca elektrode wolframową. Zmora tych palników.

  4. Я сам сварщик. Работа выполнена не плохо, но не идеально. Вопрос на засыпку, брат а почему тигом варил? Что мигом заварить нельзя было???
    Темболее что это простой металл, это ведь не нержавейка!!!

Dodaj komentarz

Zadzwoń!